Z czym można nosić bluzkę w paski z falbanką?

Bluzki z falbankami dodają stylizacjom przede wszystkim dziewczęcego uroku. Falbanki są modne i są obecnie dodawane na wszystkie części garderoby. Największym hitem są bluzki z falbankami. Bluzka z falbanką pasuje praktycznie do każdej stylizacji. Bluzki w paski są ponadczasowe, jednak konieczne jest przestrzeganie kilku zasad dotyczących noszenia bluzek w paski.

Jak nosić bluzki w paski?

Najważniejsze jest zapamiętanie, że pionowe paski wyszczuplają, a poziome poszerzają. Ubrania w paski potrafią nawet dodać wzrostu, a najbardziej bezpieczne są czarno-białe albo granatowo-białe paski. Chcąc wyszczuplić górne partie sylwetki warto założyć  koszulę albo bluzkę w pionowe paski. Przy wyborze ubrań w paski należy wziąć pod uwagę szerokość pasków. Bluzka w paski z falbanką niestety poszerzy talię.

Jak nosić bluzkę z falbanką?

Bluzki z falbankami można nosić niemal do wszystkiego, ale najbardziej sprawdza się w romantycznych stylizacjach. Do pracy można wybrać opcję bluzki z falbanką ze spodniami cygaretkami czy ołówkową spódnicą. Bluzka z falbanką świetnie pasuje z klasycznymi niebieskim dżinsami lub innymi dopasowanymi spodniami. Do przełamania romantycznego charakteru bluzki z falbanką wystarczą mocne dodatki jak np.  kowbojki z metalowymi akcentami czy duża, skórzana torba. Nie należy za to przesadzać z ilością biżuterii, lepiej żeby była delikatna i niewielkich rozmiarów.

Bluzka w paski z falbanką w połączeniu z jeansami i białymi trampkami to świetny outfit do pracy, na spotkanie z przyjaciółmi czy nawet randkę. Do bluzki w paski najlepiej jest wybrać spodnie koloru jak prążki na koszulce. Osoba bardzo szczupła może właściwie zakładać bluzki z w paski z falbanką na każdą okazję, aby zapewnić optyczne proporcje. Obecnie modnym połączeniem są bluzki w paski z w towarzystwie neonów oraz pasteli, ale są to zestawienia przede wszystkim dla osób odważnych i pewnych siebie lubiących wyrażać swój styl.

Bluzki w paski a wyszczuplenie?

Dobierając do bluzki w poziome paski jednolitą i ciemną marynarkę zapewnimy sobie optyczne wyszczuplenie oraz wygląd osoby wyższej. Z kolei na ukrycie mankamentów figury pozwalają bluzki w niezbyt drobne paski, gdyż wzrok skupia się na nich, a nie na sylwetce. Nie powinno się nosić pionowych pasków z poziomymi. Założenie dołu w paski poziome a góry w paski pionowe może optycznie deformować sylwetkę. Dodatek falbanki do bluzki w paski doda stylizacji lekkości i zwiewności. Falbanki, jako element garderoby pojawiły się już w XVIII i XIX wieku oraz w latach 20. XX wieku czy w latach 50.( przykładem ubiór Brigitte Bardot).