Czy warto postawić na skórzane rękawy?

Skóra ekologiczna jest modna i chętnie stosowana, jako część różnych elementów garderoby. Skórzane wstawki w ubraniach pasują idealnie do noszonych wysokich butów oraz torebek. Ulubionym dodatkiem do ubrań są skórzane rękawy. W sklepach można znaleźć łączenia dzianiny ze skórzanymi rękawami, w szczególności na kurtkach i żakietach.

Dlaczego skórzane elementy garderoby?

Skóra to materiał bardzo stylowy, który podkreśla estetykę naszego ubioru. Skórzane wstawki są spotykane:

– w bluzkach,

– w spódnicach,

– w spodniach,

– w kurtkach.

Mogą one mieć niewielki rozmiar lub konkretny kształt. Warto tylko zapamiętać, ze nie zaleca się ubierać od stóp do głów w skórę. W takiej stylizacji sylwetka wygląda  na ciężką i mocno zarysowaną. Dodatkowo skórzane ubrania są kojarzone, jako wyzywające. Warto też zwrócić uwagę, że skóra nie powinna być noszona w towarzystwie:

– mocnych dodatków,

– błyszczącej biżuterii czy

– mocnego makijażu.

Ze skórzanymi elementami warto postawić na subtelność reszty stroju, aby zachować odpowiedni poziom stylizacji w towarzystwie. Skóra może być dodatkiem ubioru kobiety w każdym wieku oraz mężczyzny. Dodatek skóry w garderobie sprawia, że wyglądamy młodo oraz nowocześnie, a jednocześnie podpiera naszą pewność siebie w wybranej stylizacji.

Skóra dodaje stylizacji pazura i wyrazu. Obecnie wystarczające są wstawki z tego materiału. Ten materiał bez względu na to czy jest naturalny czy eko potrafi nadać ubraniom elegancji oraz szczególnego blasku, a dodatkowo podkreśla sylwetkę i nadaje klasy wybranej stylizacji. Skórzane wstawki, jak np. skórzane rękawy, są idealne dla osób, które nie lubią występować w skórzanym total looku. Tymczasem delikatne wstawki i detale zachęcają do dalszych eksperymentów z tym materiałem. Skórzane wstawki świetnie się komponują z dodatkami ze skóry jak paski, torebki, rękawiczki czy buty. Kurtka ze skórzanym rękawami jest dobrym wyborem na różne okazje jak wyjście do pracy, z przyjaciółmi czy na randkę. Zwykle sięgamy po skórzane ubrania czy dodatki w kolorze czarnym, tymczasem na rynku jest dostęp do produktów w innych kolorach jak  khaki, burgund, karmel czy granat.
Stylizacje z elementami skóry są bardzo modne i sięgają chętnie po nie wszystkie celebrytki i osoby znane z telewizji. Współcześnie ekoskóra jest często wykorzystywana przez projektantów oraz hobbystów do wykonania dekoracyjnych wstawek w ubraniach, aby nadać projektom charakteru.

Jak dbać o elementy ekoskóry w ubraniach?

Ekoskóra to materiał produkowany od początku do końca przez człowieka. Jest to materia nieprzemakalna, wrażliwa na wysokie temperatury i nieposiadająca porów. Z tego powodu ubrania ze wstawkami z ekoskóry należy czyścić zgodnie z załączonymi instrukcjami.